Informace

Pro koho tady jsme?

Plaveme s miminky a dětmi od 6 měsíců do 4 let. Děti zařazujeme do skupin podle úrovně psychomotorického vývoje. Při výuce je v každé skupině maximálně 12 dětí, vždy v doprovodu rodiče, kterým se věnují dvě proškolené a zkušené instruktorky plavání.

S dětmi chodí plavat většinou maminky, ale u nás jsou vítáni i tatínkové, babičky a další rodinní příslušníci. I když přijdou jen občas, nemusí se bát, že si nebudou vědět rady. Instruktorky jim vše ochotně vysvětlí a názorně předvedou. Pokud chtějí na výuku plavání přijít oba rodičové, jeden bude s miminkem ve vodě a druhý může třeba fotit či natáčet ze břehu.
.

Jak to u nás funguje?

Naše lekce plavání probíhají od září 2023 v nově zrekonstruovaném Městském bazéně STaRS v Karviné Hranicích. Délka jedné lekce je 30-45 minut – což nebývá ve všech plaveckých klubech samozřejmostí.

Každý zájemce o lekce plavání je povinen se řádně přihlásit vyplněním závazné přihlášky níže! Pro hladký průběh plavání je NUTNÉ si na každou lekci rezervovat místo v sekci rezervace. Takto budeme vědět, zda plaveme v plném počtu, nebo se skupinky spojí a změníme vám čas plavání. Případně takto uvolníte své místo novým zájemcům. Tento systém je krokem směrem k vám, abychom tak nemuseli rušit lekce v případě malého počtu účastníků v dané skupince. Očekáváme, že budete poctivě dodržovat a respektovat náš provozní řád a kurzovní řád..

.

Proč začít plavat s miminkem?

.

Nejde pouze o společné cachtání rodiče s dítětem. Cílem výuky je naučit rodiče pracovat s dětmi tak, aby se nebály vody, naučily se základním plaveckým dovednostem s ohledem na jejich fyzickou i psychickou zralost, dokázaly se správně zachovat při náhodném pádu do bazénu a cítily se ve vodním prostředí doslova jako „ryba ve vodě“. Díky radostné a rodinné atmosféře a také profesionálnímu přístupu našich lektorek se na dětech dostavují velké výsledky.

Naše lekce vedou kvalifikované instruktorky Ivana a Lada Reisovy. Plavání Kačenka má více než desetiletou praxi ve výuce plavání. Během této doby Ivana Reisová na základě svých zkušeností vyvinula vlastní metodiku plavání.
.

Jedinečná metodika

Naše metodika stojí především na prvcích sebezáchrany, které předcházejí úrazům či utonutí. Mezi tyto prvky patří cílené potopenísplývavá poloha na zádech, chycení pevného bodu (například kraje bazénu), bezpečný skok do vody a orientace pod vodou. Děti se učí i správným plaveckým návykům, jako je výdech do vody a správné polohování a plavecký pohyb.
.

Zázemí pro malé plaváčky

V šatnách najdete vše potřebné pro pohodlné převlékání i přebalování dětí, nočníky, jednorázové plavecké plenky… Máme i malý dětský koutek vybavený hračkami. Bazén samotný je vybavený plaveckými pomůckami i nejrůznějšími hračkami do vody.
.

Rady a tipy pro rodiče

Připravte děti na plavání

V rámci přípravy na lekce plavání doporučujeme postupně snižovat teplotu večerních koupelí z 37 na 34 °C.

Co si vzít s sebou?

Určitě si nezapomeňte osušky, plavky pro sebe a plenkové nebo látkové plavky pro dítko. Děti okolo tří let rády objevují podvodní svět v plaveckých brýlích, můžete jim je tedy pořídit a naučit je používat – nejprve na suchu a pak i ve vodě. Doporučujeme dětem i rodičům bazénovou obuv, ideálně gumovou.
.

Co u nás najdete?

.

Kolik to stojí?

.

.

Kde plaveme?

.