Informace

Pro koho tady jsme?

Plavání batolátek je pro děti od 1 roku do 3 let věku. Děti zařazujeme do skupin podle úrovně psychomotoriky. Při výuce je v každé skupině maximálně šest dětí, vždy v doprovodu rodiče.

S dětmi chodí plavat většinou maminky, ale u nás jsou vítaní i tatínkové, babičky a další rodinní příslušníci. I když přijdou jen občas, nemusí se bát, že si nebudou vědět rady. Instruktorky jim vše ochotně vysvětlí a názorně předvedou. Chtějí na plavecký kurz přijít oba rodičové? Jeden bude s miminkem ve vodě a druhý může třeba fotit a natáčet ze břehu.
.

Jak to u nás funguje?

Naše lekce plavání probíhají od ledna 2023 na Plavecké učebně v Karviné Hranicích (bazén Deja).

Každý zájemce o lekce plavání je povinen se řádně přihlásit! Pro všechny účastníky nabízíme více variant možností placení, proto je nutné si rezervovat místo na daný termín lekce v sekci rezervace. Tento systém je krokem směrem k vám, proto očekáváme, že budete poctivě dodržovat a respektovat náš provozní řád.
.

Jak to u nás vypadá?

Délka jedné lekce je 30-45 minut. 

Nejprve se rodiče naučí děti bezpečně držet ve vodě a správně s nimi polohovat. Velké množství vody je nejdříve přirozeně zaskočí, ale rychle si zvyknou. Dále se děti hrou s vodou naučí, že mokrý obličej není žádný problém. Později přijde i potápění.

Na konci umí většina miminek splývat a také se dovede bezpečně potopit. Dokáže si poradit s tím, když se dostane pod vodu nebo si lokne vody z bazénu.
.

Proč začít plavat s miminkem?

Nejde pouze o společné cachtání rodiče s dítětem. Cílem výuky je naučit rodiče pracovat s dětmi tak, aby se nebály vody, naučily se základním plaveckým dovednostem s ohledem na jejich fyzickou i psychickou zralost, dokázaly se správně zachovat při náhodném pádu do bazénu a cítily se ve vodním prostředí doslova jako „ryba ve vodě“. Díky radostné a rodinné atmosféře a také profesionálnímu přístupu našich lektorek se na dětech dostavují velké výsledky.

Naše lekce vedou kvalifikované instruktorky Ivana a Lada Reisovy. Plavání Kačenka má více než desetiletou praxi ve výuce plavání. Během této doby Ivana Reisová na základě svých zkušeností vyvinula vlastní metodiku plavání.
.

Jedinečná metodika

Naše metodika stojí především na prvcích sebezáchrany, které předcházejí úrazům či utonutí. Mezi tyto prvky patří cílené potopenísplývavá poloha na zádech, chycení pevného bodu (například kraje bazénu), bezpečný skok do vody a orientace pod vodou. Děti se učí i správným plaveckým návykům, jako je výdech do vody a správné polohování a plavecký pohyb.
.

Zázemí pro malé plaváčky

V šatnách najdete vše potřebné pro pohodlné převlékání i přebalování dětí, nočníky, jednorázové plavecké plenky… Máme i malý dětský koutek vybavený hračkami. Bazén samotný je vybavený plaveckými pomůckami i nejrůznějšími hračkami do vody.
.

Rady a tipy pro rodiče

Připravte děti na plavání

V rámci přípravy na lekce plavání doporučujeme postupně snižovat teplotu večerních koupelí z 37 na 34 °C.

Co si vzít s sebou?

Určitě si nezapomeňte osušky, plavky pro sebe a (plenkové) plavky pro miminko. Doporučujeme i bazénovou obuv, ideálně gumovou.
.

Co u nás najdete?

.

Kolik to stojí?

.

.

Kde nás najdete?

.